Contribute to the DSpace Development Fund

The newly established DSpace Development Fund supports the development of new features prioritized by DSpace Governance. For a list of planned features see the fund wiki page.

Dspace Wiki’ye Hoşgeldiniz! Lütfen kaydolun ve katkıda bulunun.

Bazı sayfalar spam’a karşı güncellemeye kapalı olsa dahi, kaydolan ve bir hesap oluşturan herkes Dspace Wiki’yi güncelleyebilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız, şifre sıfırlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bu alan, Türkiye’deki Dspace kullanıcılarının birbirleriyle; bilgilerini, aktivitelerini, projelerini, etkinlikleri ve fikirlerini paylaşmaları için oluşturuldu. Ayrıca global Dspace topluluklarının arasında da yerini almaları hedeflendi. Türkiye’de Dspace’in 146 kurulumu ve aktif bir kullanıcı grubu var. Bu sayfa ve alt sayfalar, Türkiye’deki Dspace kullanan kurumların işbirliğini organize edecekleri, ülke spesifik konuları tartışabilecekleri bir platform olacaktır.

This space is thought to make it easy for DSpace users in Turkey to share information about their activities, projects, events and ideas and to make them known to the global DSpace Community. In Turkey there are 146 and a vibrant community of users. This page and its sub-pages are the platform to coordinate the collaboration among Turkish institutions in order to facilitate discussions on Country specific themes and topics of interest.


1. Tükiye’de Dspace’i kimler kullanıyor?

Duraspace kayıtlarında, Türkiye’de halihazırda çalışan Dspace kurulumları hakkında bilgiler bulunuyor. Lütfen kurumunuzun bu listede bulunup bulunmadığını, bulunuyorsa bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer kurumunuz bu listede yoksa aşağıdaki linkten ekleyebilirsiniz:  https://duraspace.org/registry/register-your-site/


2. İletişim Kurma

Hem global seviyede diğer Dspace toplulukları ile hem de ülke toplulukları ile iletişim kurabilmek için birçok yöntem bulunuyor.

2.a. E-Posta Grupları

Global Gruplar (yazışma dili İngilizce)

Global olarak, ilgi alanınıza göre katılabileceğiniz genel katılıma açık birçok e--posta grubu bulunuyor:

Ülke Grupları

Ülke e-posta grubumuzda, Türkçe olarak Dspace ve Açık Erişim ile ilgili konular yer alacaktır:

2.b. Slack

DSpace iletişim platformu olarak Slack kullanmaktadır. Slack’de Türkiye Dspace kullanıcıları için yeni bir kanal açıldı: #dspace-tr . Lütfen bu formu doldurarak kanala katılınız. Dspace Slack ana kanalına katıldıktan sonra #dspace-tr yi arayıp listenize ekleyin.

 

3. Etkinlikler

Webinarlar

Toplantılar  • No labels